Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip dažnai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

Profilaktiškai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną 1-2 kartus per metus. Esant prastai individualiai burnos higienai, sergant periodontitui, nešiojant breketus – rekomenduojama atlikti profesionalią 3-4 kartus per metus. Tikslų vizitų skaičių gali nustatyti Jūsų burnos higienistas pagal dantų ir dantenų būklę.


Ar vidutinio kietumo ar kietas dantų šepetėlis geriau išvalo danties paviršius?

Ne! Tik minkštas ar ypatingai minkštas dantų šepetėlis netraumuojant gali nuvalyti apnašas nuo danties ir dantenų paviršiaus.


Ar reikia valyti dantis jeigu kraujuoja dantenos?

Būtinai. Kraujuojančios dantenos – tai dantenų uždegimo požymis. Nustojant valyti – jis didėja, nes nepašalinama priežastis – apnašas. Taip pat tai ženklas, kad reikia apsilankyti profesionaliai burnos higienai ir koreguoti valymo techniką. Burnos higienistas parinks Jums tinkančias burnos priežiūros priemones ir apmokys kaip jas tinkamai naudoti.


Ką daryti, jeigu valant dantis pykina?

Rinkitės dantų šepetėlį su mažesne galvute, išbandykite vieno danties šepetėlį.


Ar ryte, vietoj dantų valymo šepetėliu, galima praskalauti burną su skalavimu skysčiu?

Ne. Ir ryte ir vakare dantis valyti būtina su dantų šepetėliu. Minkštasis apnašas pašalinamas nuo danties paviršiaus mechaniniu būdu, t.y. naudojant dantų šepetėlį. Skalavimo skystis gali sukelti apgaulingą burnos gaivumo jausmą, tačiau jis nepašalina minkštojo apnašo nuo danties paviršiaus ir neatlieka valymo funkcijos. Burnos skalavimo skystis tai yra papildoma priemonė, dėl kurios naudojimo rekomenduojama pasitarti su burnos higienistu arba gydytoju odontologu.

Į viršų